بازسازی و تعمیرات منزل

بازسازی خانه

بازسازی و تعمیرات منزل

یک مهندس بازساز حرفه ای در کار بازسازی و ساختمان باید بداند مشتری از او چه میخواهد.این دانستن چگونه بدست می آید؟

مطمئنا جواب سوال را حدس زده اید. در امر ساخت ساختمان جدید و بازسازی خانه  اگر بخواهید تصور و تصویرسازی ذهنی طراح و مهندس شما به آنچه می­خواهید نزدیک شود باید درصورت گستردگی کار در طراحی او نظر بدهید و براحتی ایراد بگیرید و نقد کنید تا بعدا در اجرای کار نتیجه همان شود که می خواهید و اگر هم به علت کم حجم بودن کار نیاز به طراحی نبود از مهندسان بخواهید تا به شما توضیح دهند که منظور شمارا فهمیده اند یا خیر.

شاید ­برای انجام تغییرات مشکلاتی داشته باشیم. شاید­فکر اینکه چه باید بکنیم،چگونه­ و ازکجاشروع ­کنیم ­آزاردهنده باشدولی برنامه ریزی براساس ­اولویت هاست که کار را آسان می نماید.­ تصمیم میزان کار ­وابسته ­به پولی ­است­ که کنارگذاشته ایم. تغییرات را برنامه ریزی می کنیم. نقاشی،کاغذ­دیواری، دکوراسیون منزل، یا تغییرات کلی و به عبارتی، نظر­ما­بازسازی کلی است!

در حالت بازسازی خانه به صورت کلی که حجم کار بالاست، اولویت بندی می­کنیم. اول به سراغ قلب خانه می­رویم، درمراتب عناصر موثر خانه نقش اول با آشپزخانه بوده و بنابر این در ایجاد تغییرات، ابتدا مورد برنامه ریزی قرارمی­گیرد آشپزخانه به عنوان رکن تغییرات و اولویت اول است.

بازسازی و تعمیرات خانه/ آشپزخانه

 

بازسازی و تعمیرات خانه/طرح مناسب آشپزخانه L شکل

 

چنانچه در بازسازی خانه نیاز به تغییرات و چیدمان دکوراسیون دارید، نظریات را­ثبت و با تغییرات مدنظر خود چیدمان را انجام دهید. اما در صورتی که لازم است تعمیراتی در اتاق ها انجام گیرد با توجه به زمان و بودجه برنامه ریزی کنید اگر هم فرصت پیگیری و برنامه ریزی ندارید با افراد آگاه و متخصص امر مشورت کنید و کمک بخواهید. جانمایی عناصر خانه اعم از مجموعه تاسیسات­­ آشپزخانه و ­سرویس ها از­مؤلفه های قابل تامل در­احداث واحدهای­ کوچک آپارتمانی است.

اولویت بعدی با سرویس ها و در مرحله سوم ، نورپردازی و دکوراسیون پذیرایی انجام می گیرد. تعمیرات اتاقها در مرحله چهارم است. درصورتی که بحث نم سقف ، لوله کشی و تاسیسات و برق منزل دچار مشکل شده باشد صورت مسئله متفاوت است.

بازسازی و تعمیرات خانه/ سرویس ها

 

بازسازی و تعمیرات خانه/ طراحی حمام بزرگ

 

در­نهایت اینکه­ فاکتورهای موثر بر بازسازی خانه متعدد ولی اهم آن عبارتند از:

تعدادافرادخانواده و­فضای مورد پسند­آنها

رفت و آمد و­مهمانی مکرر وتعداد مهمان ها

جایگاهها و رنگهای موردنیاز

جنس مصالح ( اعم از چوب، مصالح سنتی، آجر، فایبرگلاس پلاستیک و کائوچو و ….)

مهمترین عامل که سوال اول هر پیمانکاری همین است بودجه­ی در نظر گرفته شده برای انجام پروژه است.

موارد­قابل ذکر در دکوراسیون وچیدمان منزل :

مطابق با حال و هوای منزلتان طرح های مختلف را بررسی و سبک چیدمان سازگار و مد نظرتان را انتخاب کنید. این فضا به احتمال زیاد کاربردهای زیادی دارد و افراد مختلفی از این فضا استفاده می کنند. فکر کنید رنگ ها را در کنار هم استفاده کنید تا حس و حال های جالبی را ایجاد کند.

­برای داخل کمد دیواری اتاقتان هم بهتر است یک چراغ سقفی در نظر بگیرید. این کار هم مطابق استاندارد­های چیدمان امروزی است و هم خیلی در پیدا کردن لباس‌ها به شما کمک می‌کند. به خصوص زمانی که قصد دارید صبح زود از خانه بیرون برویدو نمی‌خواهید چراغی روشن کنید!

بالشتک های یک دست، روی مبل‌ها، خانه را بیش از حد دلگیر می‌کند آن قدر که برای انرژی دادن به آن، باید کارهای زیادی در چیدمان انجام داد. بهتر است قبل از دست زدن به هر کاری اول رنگ و طرح بالشتک ها را متفاوت از هم کنید. اگر حال خانه تغییر نکرد بعد به جاهای دیگر دست ببرید!

 

یک روش ساده برای گرم و دلنشین کردن اتاق خواب، استفاده از چراغ‌ها به صورت متقارن است. نورهایی اندک به صورت قرینه از دو طرف اتاق تابیده می‌شوند! هیچ دقت کرده‌اید چرا در هتل‌ها دو طرف تخت‌ها همیشه آباژور و چراغ خواب می‌گذارند؟

فرش‌‌های روشن به درد اتاق خواب نمی‌خورند. این فرش‌ها اتاق خواب را بیش از اندازه کوچک نشان می‌دهند. مناسب‌ترین فرش برای اتاق خواب ، فرشی با رنگ‌های سرد و خنثی است.

برای این که خانه‌تان بزرگ‌تر از معمول نشان داده شود، بهتر است بی خیال کاغذ دیواری شوید. بهترین راه برای بزرگ نشان دادن خانه، استفاده از رنگ سفید است. به خصوص اگر دیوارها همه سفید انتخاب شوند!

یک راه ساده و کاربردی برای بزرگ نشان دادن خانه استفاده از وسایل منحنی و دایره‌ای است؛ مثلاً استفاده از یک فرش گرد در وسط خانه یا زیر میز ناهار خوری می‌تواند حسابی کارساز باشد. این وسط چه بهتر که میز هم گرد باشد. در خانه‌های کوچک تا می‌توانید از دایره‌ها استفاده کنید.

با عنایت به جمع خانوادگی سبک و رنگ ساده، مبلمان بدون حاشیه و اما با داشتن مهمانان رسمی مبلمان مجلل نیاز دارید.

تغییر کف­پوش آخرین مرحله در کار بازسازى است. برای اتاق نشیمن نصب سنگ های پشت محل قرار گیری تلویزیون توصیه می شود. می توانید از طرح های خلاقانه برای بازسازی خانه در بخش فضای نشیمن استفاده کنید. یادتان باشد اگر از سنگ های­ تزئینی روی دیوار استفاده می کنید می بایست محل قرارگیری تلویزیون را به درستی مشخص کنید. زیرا تا سال ها کاربری آن دیوار صرفاً محل قراردادن تلویزیون خواهد بود.

 

بازسازی و تعمیرات خانه

 

سایرتغییرات :

 • برای تغییرات در دکوراسیون­ با توجه به جزئیات و تنوع رنگی موجود به وسیله بکاربردن مصالح مختلف سازه ای به دکوراسیون گرما بخشیدن به منزل و روح دادن به فضا می باشد ،از سوی دیگر قرارگیری قاب عکس ها بالای مبلمان، راحتی بیشتری را ایجاد کرده و احساسی از نرمی و لطافت به منزل می بخشد.
 • افزودن رنگ به خانه در تغییر روحیات افراد و حال و هوای دکوراسیون نقش بسیار مهمی ایفا کرده و از نظر روانشناختی عامل موثری برای پویایی فضا و انتقال احساسات مثبت در انسان می باشد و این نیازی است که در جوامع خاکستری امروزی بیش از پیش احساس می شود.
 • اما از مشکلات استفاده بیش از حد از رنگ های معمول تکراری شدن این رنگها می باشد و اینکه رنگ آمیزی مجدد دیوار ها با رنگ جدید معطوف به صرف زمان و هزینه می باشد که در همه زمان ها مقدور نمی باشد همینطور تعویض مبلمان در طول زمان برای ایجاد تنوع مقرون به صرفه نخواهد بود بنابراین یکی از بهترین راهکارها برای تزریق رنگ های شاد و انرژی بخش به منزل استفاده از قاب عکس ها، گلدان های رنگی و یا گل های متنوع موجود در بازار و کوسن ها با طرح ها و بافت های متفاوت می باشد .

بازسازی و تعمیرات خانه/ تفاوت با ترکیب رنگ

 

در بازسازی خانه وقتی نوبت به انتخاب وسائل و مبلمان می رسد، آنهایی را انتخاب کنید که زیاد به تمیزکاری و نگهداری نیاز نداشته باشند. برای مثال کف آشپزخانه اگر سفید باشد کوچکترین لکه یا جای پا رویش دیده می شود اما اگر الگویی کرم و رگه دار داشته باشد لکه ها و آثار نا مطلوب خیلی سخت تشخیص داده می شود. همین موضوع را می توان در مورد شیشه ها میزها، و آینه ها نیز دید، که با کوچکترین لمس، اثرانگشت و کثیفی را بازتاب می دهند. در انتخاب وسائل چوبی به دنبال طیف رنگ های متوسط باشید، اگر خیلی روشن باشد لکه را نشان می دهد و اگر خیلی تیره باشد گرد و غبار روی آن پیداست.

اگر در خانه فضایی ایجاد کرده اید که از آن لذت می برید، بیشتر به تمیز نگه داشتن و هماهنگ بودنش تمایل نشان می دهید. میز غذاخوری تبدیل به جایی برای گذاشتن لباس و وسائل بی ربط نشود.

چندکشوی مخصوص وسائل بی خانمان

یک جا کفشی خوب و جمع و جور

یک سبد اسباب بازی کودک

وسائل کمتر یعنی تمیز کاری کمتر

خانه خلوت مرتب تر هم دیده می شود همچنین به­ معنای فضای سفید بیشتر هم هست. داشتن فضای سفید در دکوراسیون بسیار مهم است، می توانید از این فضا ها برای برجسته کردن یک وسیله دکوری زیبا کمک بگیرید.

اگر این به معنای داشتن دستمال مرطوب در هر اتاق است پس همین کار را بکنید. وقتی وسائل تمیز کاری دم دست باشد بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

مهندس محمد طاهری فرد

۹۸/۸/۴

 

 

3 پاسخ
 1. فاضل میری
  فاضل میری گفته:

  سلام.
  میشه راجع به فضاهای کم جا واستفاده مطلوب ازتمام فضا هم مطلب بزارید وتوضیح بدید که ما بااین خونه های کوچیک الان چطورمیتونیم ازفضاهای کممون بهترین استفاده روکنیم.
  متشکر.

  پاسخ دادن
 2. صفری
  صفری گفته:

  سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  در مورد هارمونی کف منزل با دیوار ها و ست کردن رنگ هایی که باعث بزرگتر نشون دادن خونه میشه هم مطلب بذارید.

  پاسخ دادن
 3. زاهدی
  زاهدی گفته:

  واقعا تجربه خوبی از اینکه بازسازی خونه ام رو به شرکت آسنکو سپردم دارم. اینکه با دقت و حوصله به تمام مواردی که من همسرم گفتیم عمل کردید و از متریال با کیفیت در کار استفاده کردید از مهمترین نقاط قوت شرکتتون بود.ممنونم

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *