تعمیر دستشویی و حمام

دستشویی و حمام

دستشویی و حمام از عناصر مهم ساختمان محسوب میشود. علل مختلفی باعث بروز خرابی و اشکال در دستشویی و حمام یا همون سرویس ها میشه. نفوذ نم و رطوبت به عناصر سازه ای و غیرسازه ای منزل علت خرابی های زیادی به حساب میاد و رفع نم و رطوبت در بسیاری اوقات چاره حل مشکل خواهد بود.

دستشویی و حمام

انواع خرابی سرویس ها

در ادامه چند تا از خرابی های دستشویی و حمام رو میگم و بعد در رابطه با چگونگی تعمیر دستشویی و حمام، رفع نم سرویس، تعمیر ایزوگام و قیرگونی، تعویض کاشی و سرامیک، آب بندی سرویس ها و…اشاره خواهم کرد.
نفوذ آب از پشت بام به سقف خانه، وجود نم یا رطوبت در دیوار و کف ساختمان، عبور آب سرویس ها از کف آپارتمان و چکه کردن آب از سقف طبقه پایین، پوسیدگی لوله‌های فلزی در ساختمان های قدیمی، ترک خوردگی یا آسیب دیدگی لوله های فاضلاب، عدم عایق سازی کامل ایزوگام و قیرگونی یا به عبارت دیگر اجرای نادرست مصالح آب بند، شکستگی کاسه توالت یا وان حمام، عایق بندی نامناسب پنجره واحدهای مسکونی و… از علل شکایت ساکنین خانه های قدیمی، آپارتمان ها و ویلا ها می باشد.

 

 تعویض کاشی و سرامیک

علاوه بر موارد بالا، گاهی شکست کاشی و سرامیک دستشویی و حمام در اثر نشست زمین یا برخورد جسم خارجی، گرفتگی لوله های فاضلاب دستشویی و حمام، تعویض چارچوب در سرویس ها و… موجب درخواست تعمیرات در دستشویی و حمام میشه. فرد متخصص باید در این موارد هوشمندانه برخورد کنه و حواسش باشه که اول علت خرابی رو مطمئن بشه و بعد در رفع خرابی اقدام کنه در واقع بازسازی ارزان مدنظرش باشه و بی علت هزینه بازسازی خانه رو اضافه نکنه.

راهکارهای بازسازی دستشویی و حمام

حتما می پرسید برای بازسازی دستشویی و حمام یا رفع نم چکار کنیم؟ در پاسخ باید بگم تعمیرات سرویس بهداشتی و حمام میتونه شامل فعالیت های زیر باشه پس در حین کار حتما به این موارد توجه کنید.
 تعویض لوله آب فلزی موجود در ساختمان های قدیمی با لوله آب پلاستیکی
 بازبینی لوله های فاضلاب و تعمیر یا تعویض اونها اگر نیاز بود.
 اجرای مجدد ایزوگام و قیرگونی کف دستشویی و حمام و همچنین پشت بام
 شیب بندی مناسب سطوح و لوله های فاضلاب

ایزوگام

 

ایزولاسیون

 

شیب بندی

 

ترکیدگی لوله

آسیب دیدگی لوله

نوسازی سرویس بهداشتی

همچنین برای زیباسازی یا به عبارت دیگه نوسازی حمام و توالت میتونید نکات زیر رو ضمیمه ی موارد بالا کنید.
 بازسازی یا نوسازی کاشی و سرامیک (اینکار میتونه به دو صورت دوغابی و چسبی کار بشه. مزیت استفاده از دوغاب در تعمیر یا تعویض کاشی و سرامیک دستشویی و حمام اینه که دوغاب باعث ماندگاری بیشتر و به قول معروف محکم تر شدن کاشی و سرامیک میشه اما در مقابل استفاده از چسب کمی سریع تره و در کاشی کاری دستشویی و حمام، چسب فضای کمتری را نسبت به دوغاب اشغال میکنه.)
 برای آب بندی بیشتر میشه از چسب بتن هم استفاده کرد.
 تعویض یا تبدیل توالت ایرانی با فرنگی و بالعکس.
 تعویض شیرآلات موجود در دستشویی و حمام
 استفاده از سقف کاذب در دستشویی و حمام
و…

دستشویی و حمام
دستشویی و حمام
دستشویی و حمام

دقت کنید برای تعمیر و نوسازی یا بازسازی دستشویی و حمام حتی المقدور از بهترین فرد یا بهترین شرکت تعمیر دستشویی و حمام استفاده کنید تا اولا دانش کافی در لوله کشی و ایزولاسیون را داشته باشد ثانیا نظرات ساکنین خانه را در طراحی لوله کشی، کاشی و سرامیک، لوازم داخلی دستشویی و حمام و چینش آن مدنظر قرار دهد و همچنین کار را کم عیب و با هزینه کمتر تمام کند.

محمد طاهری فرد

۹۸/۰۸/۱۱

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *