آشپزخانه

فکر می کنم برای اکثر خانواده های ایرانی آشپزخانه از اهمیت زیادی برخوردار باشه چون علاوه بر پخت و پز و کارهای نظافتی فعالیت های زیادی مثل صحبت کردن در مورد مسائل مختلف، دورهمی خانواده ، استراحت و نوشیدن چای یا برنامه ریزی ،صرف غذا و خیلی کارهای دیگه در اون انجام میشه. به طور کلی میتونیم بگیم که آشپزخانه کانون توجه خانواده است پس طراحی آشپزخانه از توجه زیادی برخورداره. فرقی نداره که بخواید آشپزخانه جدیدی طراحی کنید یا بخواهید آشپزخانه قدیمیتون را بازسازی کنید بهترین طرح برای آشپزخانه هر خانه بستگی به اندازه فضا ،شکل فضا ، عادات پخت و پز و مهمتر از همه سلیقه شما داره . در اینجا به توضیح خیلی مختصر از چند نمونه آشپزخانه می پردازیم.

 آشپزخانه U شکل

آشپزخانهU  شکل دارای سه دیوار است. این طرح مناسب آشپزخانه هایه که قدیمی و کوچک هستند. اولین نکته مثبتی که آشپزخانه  Uشکل دارد اینه که اگر شما به فضای بسته آشپزخانه علاقمند باشید این شکل طراحی به راحتی و زیبایی فضای تان را از همدیگر جدا می کند. دومین نکته مثبت داشتن فضای ذخیره سازی بیشتر هست و همچنین لوازم و کابینت های شما همگی در نزدیک همدیگر قرار دارن.

آشپزخانه به همراه جزیره

یکی از دلایلی که بیشتر مردم از آشپزخانه جزیره استفاده می‌کنن به دلیل فضای زیادی که به ما میده. بیشتر جزیره ها دارای کابینت هایی هستند که فضای ذخیره سازی رو بیشتر میکنه. علاوه بر کابینت فضای روی جزیره برای آشپزی نسبت به مدلهای دیگه بیشتر هست. بعضی از خانه ها از جزیره به عنوان صفحه برش استفاده می کنند یا حتی سینک روی اون قرار میدن تا بتونن بیشتر از فضای داخلی استفاده کنن. البته از نکات منفی آشپزخانه جزیره ای میشه به قیمت گرون اون اشاره کرد و نکته منفی دیگه اینکه چون جزیره ها معمولا در وسط آشپزخونه قرار می گیرند راه رفت و آمد رو تنگ میکنن.

آشپزخانه های راهرویی

این آشپزخانه ها در دو سمت دارای کابینت و یک راه رو بین کابینت ها هست. در این آشپزخانه ها فضای کافی برای آشپزی و فعالیت وجود داره و لوازم به طور سازماندهی شده قرار می گیرند. از مزایای آشپزخانه راهرویی اینه که با هر فضایی به راحتی هماهنگ میشن و از همه جای فضای آشپزخانه میشه به خوبی استفاده کرد.

 آشپزخانه  L شکل

در این آشپزخانه از دو دیوار استفاده میشه  که حرف L رو تشکیل میده. وجود جزیره در وسط اون اختیاریه اگر شما به فضای باز علاقه دارید آشپزخونه L میتونه خیلی به شما کمک کنه. همچنین اگر به جزیره هم علاقه مند باشید در آشپزخونه  Lمی توانید این کار را اجرا کنید چون فضای کافی برای این کار را دارید. چون  اندازه ی این آشپزخانه نسبتا بزرگه، نیاز به تمیز کردن بیشتری داره و همچنین نیاز به مصالح و لوازم بیشتری برای ساخت داره بنابراین هزینه ی بیشتری برای طراحی آشپزخانه L باید صرف کنید. در ادامه به تصاویر مربوط به این  آشپزخانه ها میپردازیم.    
آشپزخانه U

آشپزخانه U شکل 

آشپزخانه U

نمای داخلی آشپزخانه U 

آشپزخانه U

آشپزخانه U شکل

آشپزخانه جزیره ای

آشپزخانه جزیره ای

آشپزخانه جزیره ای

آشپزخانه جزیره ای

آشپزخانه L

آشپزخانه L 

آشپزخانه L

آشپزخانه L 

آشپزخانه L جزیره ای

آشپزخانه L جزیره ای

آشپزخانه L جزیره ای

آشپزخانه L جزیره ای

آشپزخانه راهرویی

آشپزخانه راهرویی

آشپزخانه راهرویی

آشپزخانه راهرویی

آشپزخانه راهرویی